שאלות נפוצות

הסטודיו מציע לכל מתרגל חדש חבילת היכרות הכוללת 3 שיעורים פרטיים בשיטת הג'ירוטוניק ושיעור קבוצתי בשיטת הג'ירוקינזיס .  חבילת ההיכרות מאפשרת להכיר את השפה התנועתית ולחוות שני תרגולים שונים ומשלימים המשלבים איכויות שונות בתרגול.

לכל אדם יש דפוס תנועה ייחודי המאפיין אותו וכל גוף מגיב לסטימולציה באופן אחר. לכן, על מנת לייצר עבודה אפקטיבית וגם נעימה ומהנה בו זמנית חשוב לזהות אצל כל אחד את הנקודות האלה. שיעורי ההיכרות מאפשרים להעריך את מצב הגוף, את היכולות שאפשר לפתח והמגבלות שניתן לשפר ולהתאים את תוכנית האימונים בהתאם לצרכים וליכולות.  שנית, על מנת לכוון את הגוף ולעבוד בתוך מערכת תנועה שונה אנו משתמשים בהדרכה מנואלית – על ידי מגע ושחרור רקמות חיבור תוך כדי תנועה שהיא טכניקה ייחודית לשיטה המאפשרת לייצר דיוק בתנועה ,  לפתוח טווחי תנועה  ולהוביל את הגוף למקומות שקשה לו להגיע לבדו ולייצר הבנה מעמיקה  והשפעה ארוכת טווח על הגוף תוך כדי התבוננות מרחבית על המתרגל.

 

השיטה מתאימה לנשים וגברים  בכל הגילאים ובכל רמות הכושר הגופני ומותאמת במיוחד לשיקום הגוף לאחר ההיריון והלידה, כשיקום מפציעות קלות וכאבים- כאבי גב, צוואר, כתפיים , כאימון לשיפור טכניקה ויכולות קיימות אצל רקדנים וספורטאים מקצועיים ( קרל לואיס, אנדי מארי, שאקיל אוניל ועוד.) ולאנשים שמעוניינים לפתח גמישות וכוח יוצא דופן ולהפחית את העומס והמתח המצטבר על הכתפיים, הצוואר והגב  וגם להתחטב.

אימון פרטי- שיעורי ההג'ירוטוניק מתבצעים באופן פרטני או חצי פרטי (בזוגות)אופן התרגול מותאם במדויק ליכולות ולצרכים האינדיבידואלים של כל מתאמן ובקצב שנכון עבורו במקסימום הקשבה וסובלנות.

אימון קבוצתי –שיעורי הג'יירוקינסיס מועברים בפורמט של שיעור קבוצתי מצומצם עד 4 אנשים על מנת לאפשר לכל מתרגל הכוונה נכונה ויחס אישי. *למי שטרם תרגל את השיטה מומלץ לקחת מספר שיעורים פרטיים לקראת העבודה בקבוצה. 

בהחלט! השיטה נגישה לכל אדם, בכל רמת כושר , גיל ומצב גופני ומאפשרת לכל מתרגל חדש לאתגר את גופו ברמה המתאימה. כל מכשור מאפשר לייצר סטימולציה שונה המחדדת את ההבנה של כל אחד על גופו והדרך שבה הוא צריך לעבוד בהתאם לצרכים. תוכנית האימונים מותאמת באופן מדויק ואישי לצרכים האינדיבידואלים של כל אדם .

 

אחת הסיבות ששיטת הג'ירוטוניק הפכה לשם ודבר בעולם התנועה היא הייחודיות התרפואיטית שלה וההתאמה שלה למצבי שיקום שונים. לשיטה יש פורמטים שיקומיים נרחבים המתאימים כליווי לאחר ניתוחים, מתאימים למצבי פציעות או הגבלות, עקמת, בקעים, פיברומיאלגיה, פריצות דיסק ובלטים אוסטאופרוזיס ואוסטאוארטריטיס ועוד.

השיטה תומכת בתהליכי שיקום, בראייה ההוליסטית עובדת על כל הגוף כיחידה תנועתית אחת ולכן נחשבת לבעלת אפקט מחזק ומרפא. התהליך כולל ליווי תנועתי מדורג לפי רמת הכאב בשאיפה להחזיר את הגוף לתפקוד ללא כאב. לשיטה יש פורמטים הכוללים תרגול ביתי במטרה לתגבר את התרגול בסטודיו ולשפר את קצב השיקום.

שתי השיטות מלמדות מודעות לתנועת גוף, חיבור וזרימה, מאריכות שרירים ומחזקות. ג'ירוטוניק שמה דגש על תנועה רב מימדית ומציאת התרחבות גם בין האיברים עצמם בעוד פילאטיס יותר ליניארית. העבודה בג'ירוטוניק מתמקדת בבסיס הגדלת טווחי התנועה ביחס להתנגדות חיצונית(מכשור) וגם בתוך הגוף.

שאלות נוספות?

מלאו בטופס את השאלה ונשמח לחזור אליכם עם תשובה