ייחודיות השיטה

השיטה מבוססות על תנועת גוף הוליסטית היוצרת איזון בגוף ובנפש מתוך הפעלה של כל רכיבי מערכת התנועה לנוע כיחידה אחת באופן רב מימדי במרחב.

האימון מתמקד ביצירת כוח מאוזן מסביב לשלד ולעמוד השדרה ובכך תורמת לריפוי ושיקום מכאבים כרוניים ופציעות.

ג'ירוטוניק משתמשת בטכניקת תנועה מתקדמת המותאמת למבנה המרחבי של הגוף . העבודה מבוססת על התנגדות ומאפשרת להגביר את המרחב הפנימי בגוף, לכל שריר, גיד ומפרק בגוף להתארך ולהתרחב תוך שמירה על יציבות הגוף , לנוע ללא הפסקה מתוך יצירת סנכרון בין כל השרירים שעוטפים את המפרקים השונים.
אופן התרגול משלב שליטה בגוף , עבודת מרכז עמוקה ודיוק בתנועה ומייצר גירוי לאיזורים חדשים בגוף ומעורר את מערכת העצבים לייצר שינוי בתנועה , מגדיל את המודעות לתנועת הגוף ומאפשר לייצר שינוי אמיתי ביציבה המתבטא בפעילויות שאנו עושים ביום יום טוב יותר- ישיבה , הליכה ופעילות ספורטיבית.

הדרך התנועתית של שיטת הג'ירוטוניק מעודדת תנועה מקסימלית מסביב למפרקים ולכן תורמת להשגת יותר מרחב בתוכו ולהפעיל בצורה מאוזנת את כל השרירים מסביב למפרקים המעורבים ביצירת התנועה, לשיפור טווחי התנועה במפרקים, ספיגת זעזועים טובה יותר ותנועה חלקה יותר ויציבות בגוף.

השיטה מבוססת על דפוס תנועה מעגלי וספירלי המותאם למבנה המרחבי של הגוף המקנה למבנה שלו יציבות ומאפשר חופש תנועה מקסימלי למפרקים לנוע בזרימה טבעית ובהרמוניה, מייעל את התפקוד ומאפשר לבצע כל תנועה בפחות מאמץ.

בג'ירוטוניק הנשימה היא תנועה בפני עצמה. הנשימה מהווה בסיס לחיים, מקדמת תנועה טבעי ובעיקר מאפשרת לקדם תהליכי החלמה ולכן היא נחשבת לאחד מעקרונות המפתח של תרגול השיטה.
למרות שלרובנו יש נטייה להפסיק לנשום בזמן מאמץ , תרגול השיטה מלמד להשתמש באופן אקטיבי בנשימה על מנת לייעל את התפקוד של הגוף במיוחד בזמן מאמץ ומאפשרת רצף נכון יותר של פעולות המרכיבות את כל התנועה, מרגיעה ומשפרת את הריכוז
דרך התרגול ניתן ללמוד להשתמש בנשימה ככלי עוצמתי על מנת לייצר שליטה טובה יותר בתנועת הגוף, יציבות פנימית וחיבור עמוק בין השרירים בחלק העליון לחלק התחתון של הגוף. התרגול עם הנשימה מייצר תנועה זורמת ומגוונת יותר תוך כדי התארכות מקסימלית בעמוד השדרה במקום קריסה.
ובכדי להשיג יותר עירנות וחיוניות ממערכת העצבים שעוזרת בשליטה על תנועות הגוף ודיוק בתנועה בזמן התרגול.

מטרת התרגול בג'ירוטוניק היא לייצר מרחב מקסימלי בגוף תוך כדי תנועה , המתחילה מלמצוא תחושה של איסוף ויציבות.השיטה משתמשת בטכניקת עבודה ייחודית המבוססת על יצירת ניגודיות /קונטרסט בתוך הגוף (אופוזישן) בכדי לגרות את היציבות של מרכז הגוף באמצעות יצירת תנועה שווה לשני כיוונים מנוגדים בו זמנית בין האגן והחלק העליון של הגוף לרגליים ומעודד את כל מערך השרירים בגוף לעבוד בו זמנית, באופן רב מימדי – החוצה, פנימה ומסביב.

אופן התרגול הייחודי מעורר הבנה חדשה של הכוחות הפועלים להארכה החוצה ממרכז הגוף לבין משיכה פנימה לכיוון מרכז הגוף המובילים להתארכות כל עמוד השדרה ולריווח המפרקים באופן ייחודי שלא ניתן למצוא בשיטות אחרות.

תרגול הטכניקה משלב שימוש בסוגים שונים של נשימה המותאמת לכל תנועה המכוונת לגיוס של שריר הסרעפת – שריר המחובר אל השרירים העמוקים בבטן וברצפת האגן, ולהגיע אל שכבת השרירים הפנימיים יותר שקשורים ליציבה ותורם לשכלול תנועת עמוד השדרה ומאפשר לנוע ברכות ובעוצמתיות בו זמנית!

הרשמה לאימון היכרות